Registruokis perFacebookarba Twitter
Užduotys Naujienos logo Patarimai Draugai

Mėgstamiausi

Istorija

Pasiekimai

line
Gydytojo patarimas
Sveika mityba
Pramogos su šeima
Kalba
gamtos pažinimas
TV

Fotografė Raimonda Vyšnia: nuolat bandau save sugauti, kai ruošiuosi padaryti kažką už vaikus

Pridėti prie mėgstamiausių
Successfully added
Dalintis:
paieška:
Raimonda Vyšnia

Raimonda Vyšnia

Fotografė, 3 vaikų mama

Tikiu, kad mažam vaikui svarbiausia yra šalia tėvų patiriamas saugumas ir ne tai, ką diktuoja madingos vaikų auklėjimo teorijos, o tėvų intuicija, įsiklausymas į savo vaikų poreikius.

Daugiau šio eksperto patarimų

Vaikų savarankiškumo ugdymas man visų pirma yra savęs ugdymas. Negali mokyti vaiko, kol nenusistatei tam tikros sistemos, taisyklių. Pirmiausia reikėtų susikurti tam tikrą ritmą, režimą, o paskui galvoti apie savarankiškumo ugdymą. 
Vaiko savarankiškumo ugdymas prasideda nuo tėvų. Būtent taip, auklėdama savo vaikus, elgiasi „Mažųjų ekspertų mokyklos“ ambasadorė Raimonda Vyšnia. Septynerių metų Upę, šešerių metų Vincą ir trejų metų Vasarą auginanti fotografė įsitikinusi, kad tėvai turėtų atsižvelgti ir į tai, kas jų vaikams labiausiai sekasi, išnaudoti jų polinkius. Be to, pirmiausia ji stengiasi nedaryti už savo vaikus to, ką jie gali padaryti patys.
 
„Nuolat bandau save sugauti, kai ruošiuosi padaryti kažką, siekdama palengvinimo sau pačiai – kad būtų greičiau, paprasčiau, kad ką nors suspėtume. Vaikų savarankiškumo ugdymas man visų pirma yra savęs ugdymas. Negali mokyti vaiko, kol nenusistatei tam tikros sistemos, taisyklių. Pirmiausia reikėtų susikurti tam tikrą ritmą, režimą, o paskui galvoti apie savarankiškumo ugdymą“, – prisipažįsta fotografė Raimonda Vyšnia.
 
Moteris stengiasi vaikams išvardinti visus dalykus, kuriuos jie turėtų atlikti patys, paaiškina, kodėl to reikia. Su vaikais ji bendrauja neakcentuodama, kad jie tik vaikai. Jiems leidžiama būti lygiaverčiais pašnekovais, išsakyti savo nuomonę. Fotografė taip pat patyrė, kad vienoje šeimoje augantys vaikai yra labai skirtingi ir jų savarankiškumo įvairiose srityse lyginti nederėtų.
 
Raimondos šešerių metų sūnus moka pasigaminti nesunkiai paruošiamus patiekalus. Taip nutiko dėl to, kad Raimonda anksti pastebėjo šį sūnaus polinkį ir leisdavo jam žaisti virtuvėje  jau nuo dvejų metų. Tai vyko etapais, pamažu žaidimą pakeitė rimtesni dalykai, neaštrų peilį – aštresnis. Kur kas mažesnių laimėjimų šioje srityje pasiekė vyresnioji dukra, tačiau jai sekasi kiti dalykai. Septynerių metų Upės stiprybė – gebėjimas suburti jaunesniųjų komandą.
 
Anot psichiatrės, „Mažųjų ekspertų mokyklos“ ekspertės dr. S. Lesinskienės, svarbu suprasti, kad kiekvieno vaiko gebėjimai įvairiose srityse nebūna vienodi. „Svarbu, kad vaikas įgytų vidinio gerumo ir geranoriškumo kitiems jį supantiems aplinkiniams, norėtų būti kartu, draugauti, kurti, žaisti, muzikuoti, piešti, šokti, judėti, kartu dirbti buities darbus, būti aktyvus, visur dalyvaujantis namų gyventojas. Lygiai taip pat reikalinga, kad vaikas išmoktų vadovautis jausena „jeigu kas, tai kaip nors”. Kitaip sakant, jis turėtų suvokti, kad visuomet galima ieškoti ir rasti būdų, ką daryti arba susiieškoti ir pasikviesti pagalbininkų“, – sakė dr. S. Lesinskienė.
 
Pasinaudojusi vienos psichologės patarimu, fotografė Raimonda Vyšnia namuose taiko „bendros sriubos“ virimo praktiką. Vaikai į šią sriubą kartu su suaugusiaisiais deda tokius ingredientus, kaip meilė, gerumas, pagalba vieni kitiems ir pan. Prie stalo vėliau būna gerai pakalbėti apie tai, kad pasisekė išvirti skanią sriubą, dėl to visi laimingi, o mama turi laiko su vaikais pažaisti.
 
„Linkiu tėveliams būti džiugiems, kantriems, leidžiantiems, kūrybingiems, o taip pat nepasimesti įvairiausių auklėjimo teorijų patarimuose. Kur kas teisingiau stengtis intuityviai pajusti ir suprasti vaiką, jo individualų savitumą bei rasti tinkamiausius būdus sukurti ir išlaikyti meilės ryšį su savo vaiku“, – kalbėjo dr. S. Lesinskienė. 

 

Mūsų draugai ir partneriai