Registruokis perFacebookarba Twitter
Užduotys Naujienos logo Patarimai Draugai

Mėgstamiausi

Istorija

Pasiekimai

line
Gydytojo patarimas
Sveika mityba
Pramogos su šeima
Kalba
gamtos pažinimas
TV

Lauke šalta? Svarbiausia – tinkama apranga!

Pridėti prie mėgstamiausių
Successfully added
Dalintis:
paieška:
Raimonda Vyšnia

Raimonda Vyšnia

Fotografė, 3 vaikų mama

Tikiu, kad mažam vaikui svarbiausia yra šalia tėvų patiriamas saugumas ir ne tai, ką diktuoja madingos vaikų auklėjimo teorijos, o tėvų intuicija, įsiklausymas į savo vaikų poreikius.

Daugiau šio eksperto patarimų

Esu už tai, kad vaikai lauke būtų ir per šalčius, tik reikia juos tinkamai aprengti. Šiemet neturime specialių aprangų, veido kaukių, nors esu įsitikinusi – į tokią aprangą investuoti verta. 
Suaugusieji dažniausiai pastebi, kiek laimės vaikams suteikia žiema ir pramogos sniege. „Mažųjų ekspertų mokyklos ambasadorės“ fotografės Raimondos Vyšnios vaikai dargi pyksta ant saulės – nenori, kad toji ištirpintų jų didžiausią džiaugsmą – sniegą. Dėl to žinoma fotografė stengiasi neatimti vaikams žiemos džiaugsmų.
 
Šalčio nebijo
„Kartais man atrodo, kad šalčiai tiesiog leidžia pasiteisinti tėvams, kurie nenori apsisunkinti ir dėl to neveda savo vaikų į lauką“, – sako Raimonda Vyšnia. Vietoje šalčio baimės ar pasiteisinimų ji pataria tėveliams pasirūpinti tinkama vaikų apranga. „Į lauką einama aktyviai praleisti laiką – pačiuožinėti miške nuo kalniuko. Dažniausiai būname apie valandą, todėl stengiuosi jų per daug neprirengti. Į lauką dažniausiai išsiruošiame apie dvyliktą. Jei vaikai sveiki, nebijome eiti nei tada, kai lauke yra minus 15–20 laipsnių. Kas kita, jei kuris nors jų sloguoja. Tokiu atveju lauke tenka būti arba labai trumpai, arba šios pramogos atsisakyti. Gaila, bet kad vienas sloguojantis neliūdėtų, tenka likti namie visiems“, – sakė Raimonda Vyšnia.
Fotografė įsitikinusi, kad pramogos lauke suaktyvina vaikų kraujotaką, padeda užsigrūdinti. Net ir sloguojantį vaiką, pasak jos, gerai pasiimti nors trumpai išvykai, pavyzdžiui, iki artimiausios parduotuvės.
Po peršalimo ligų neseniai pasveikusius vaikus fotografė į lauką leidžia atsargiau. Tokiais atvejais žiemos malonumais džiaugiamasi trumpiau nei valandą.
Išeitis – tinkama apranga
„Esu už tai, kad vaikai lauke būtų ir per šalčius, tik reikia juos tinkamai aprengti. Šiemet neturime specialių aprangų, veido kaukių, nors esu įsitikinusi – į tokią aprangą investuoti verta. Gaila, bet šiemet nelabai tikėjomės šalčių, todėl nesuspėjau tokios aprangos įsigyti – iš anksto neskyriau tam laiko. Kadangi vaikai pametė po vieną neperšlampamą pirštinę, tai ant vienos rankos dabar tenka mūvėti ne tokią atsparią drėgmei“, – sakė fotografė.
Ji taip pat pastebi, kad Lietuvoje tėveliai dar nelabai suvokia, kaip svarbu tinkamai aprengti žiemą į lauką vedamą vaiką. Dauguma vaikų per šalčius aptūlojami per storai arba visai neleidžiami į lauką. „Geri, žiemos pramogoms pritaikyti drabužiai yra brangūs. Bet jei suprastume jų naudą ir nepatingėtume skirti laiko paieškoms internete, galėtume įsigyti nenaujų rūbelių ar avalynės mažesnėmis kainomis. Aš pati savo trims vaikams irgi negaliu leisti pirkti gerų firmų naujų drabužių, tačiau randu ne mažiau gerų ir panešiotų“, – teigia fotografė.
Pagrindinė fotografės vaikų apranga einant į lauką žiemą – vilnonis megztukas ir kombinezonas. Vyresnioji dukra po kombinezonu maunasi medvilnines pėdkelnes, sūnus – specialias slidininko kelnes. Vaikų veidus nuo nušalimo apsaugo iš vaistinės nusipirktas specialus tepalas su propoliu. Šį tepalą galima pakeisti ir kitais natūraliais riebalais, pavyzdžiui, sviestmedžio aliejumi. Eteriniais aliejais ji vaikams kartais ištepa ir nosies landas.
Pasitiki savo jausena
Labiau nei termometru fotografė pasikliauja savo jutimais. Orientuotis padeda ir tai, ką apie oro temperatūrą pasiskaito internete.
„Iš ryto vedu šunį ir jaučiu. Jei man sunku kvėpuoti, kanda skruostus, tai reiškia, kad išvykos į lauką su vaikais tą dieną galbūt geriau atsisakyti. O ir šaltesniu oru galima pasirinkti tinkamesnę vietą. Pavyzdžiui, miške, kur mažiau saulės, bus šalčiau nei saulėtoje vietoje“, – pasakojo Raimonda Vyšnia.
Slogų fotografė pernelyg nesibaimina. Ji įsitikinusi, kad tokie lengvi peršalimo simptomai – neišvengiami dalykai, natūraliai formuojantis vaikų imunitetui.

 

Mūsų draugai ir partneriai