Registruokis perFacebookarba Twitter
Užduotys Naujienos logo Patarimai Draugai

Mėgstamiausi

Istorija

Pasiekimai

line
Gydytojo patarimas
Sveika mityba
Pramogos su šeima
Kalba
gamtos pažinimas
TV

Žiemos linksmybės: nuo žaidimų iki pareigų

Pridėti prie mėgstamiausių
Successfully added
Dalintis:
paieška:

Lietuva yra dosni gražių žiemos vaizdų. Saulėje blizgantis sniegas mūsų dukterims primindavo pasaką apie išbarstytas raganos smegenis. Per šalčius iš burnos virstantis garas vaikams irgi gali būti įdomus. Tėvai galėtų atkreipti vaikų dėmesį į daugybę žiemos reiškinių.

Žiema – smagių pramogų, gražių vaizdų, retesnių gamtos reiškinių metas. Kartu su tėvais besidžiaugdami žiema, vaikai gali praturtėti emociškai bei tapti kūrybiškesni. Apie žiemos dovanų naudą pasakoja „Mažųjų ekspertų mokyklos“ ambasadorė aktorė Kristina Savickytė-Damanskienė.

 

Kopimas į kalniuką – tarsi žaidimas

Aktorės šeimoje – visa Sniego Senių lipdytojų komanda: tėtis, mama, dvynės sesės ir mažasis broliukas. „Kadangi mūsų daug, vieną Senį nulipdome kaip mat. Todėl tenka lipdyti visą sniego žmonių šeimą. Panaudojame rastas šakeles, o jeigu jų nerandame, viską susikuriame iš sniego – plaukus, akis ausis. Lygiai taip pat galima nusilipdyti įvairius pasakų personažus“, – sako K. Savickytė-Damanskienė.

Kita smagi žiemos pramoga – čiuožinėjimas rogėmis nuo kalniuko. Jei kalniukas aukštesnis, ši pramoga turi vienintelį minusą – reikia ilgai ir nuobodžiai tempti roges atgal į kalną. „Vaikams smagu važiuoti žemyn, tačiau vilkti roges atgal į kalną nelabai patinka. Prireikia šiek tiek kūrybiškumo ir kantrybės. Šiuo atveju galima šiek tiek pagudrauti – pasiūlyti vaikui paskaičiuoti, kiek žingsnių iki vieno ar kito medelio ar iki kalno viršūnės. Tam tikrą atkarpą galime pasiūlyti pabėgėti arba pačiam bėgti, kad tave vytųsi ir pagautų“, – dalijasi savo patirtimi aktorė.

Slidinėjimas – dar vienas šeimos džiaugsmas. Tiesa, mažesniajam sūnui Motiejui, kuriam dabar tik treji su puse, slides iki šios žiemos pakeisdavo rogutės. K. Savickytės-Damanskienės manymu, renkantis pirmojo slidinėjimo sezono laiką vaikui, svarbu atsižvelgti ne tik į jo amžių, bet ir į charakterį. Ikimokyklinio amžiaus vaiko nederėtų versti slidinėti, jeigu jis to nenori, arba palikti be tėvų slidinėjimo mokyklėlėje, jeigu jis nenoriai atsiskiria.

Poezija ant langų ir už lango

Žiema K. Savickytei-Damanskienei – metas, kai aplinkui atsiveria daug grožybių. Skatinant vaikus pastebėti aplinkos grožį, ugdomas jų kūrybiškumas.

„Galime jiems pasiūlyti stebėti ant apšalusių mašinos langų šalčio išpieštas gėles arba snaiges. Motiejus pats atkreipė dėmesį į už lango krentančias mažas snaigytes – stebėjo jų formas“, – sako aktorė. Apšerkšniję šakos, tolumoje baltuojantys laukai vaikui gali priminti žinomus eilėraščius ir pasakas. Aktorė taip pat atkreipė dėmesį, kad netgi yra išleista atskirų žiemos eilėraščių knygų – jos besigrožint sezono vaizdais irgi galėtų praversti.

„Lietuva yra dosni gražių žiemos vaizdų. Saulėje blizgantis sniegas mūsų dukterims primindavo pasaką apie išbarstytas raganos smegenis. Per šalčius iš burnos virstantis garas vaikams irgi gali būti įdomus. Tėvai galėtų atkreipti vaikų dėmesį į daugybę žiemos reiškinių. Ugdant pastabumą, auga vaikų žinių bagažas – iš jo gimsta kūryba“, – teigia aktorė. 

Nuo pramogos iki pareigos

Viena iš žiemos pramogų, anot K. Savickytės-Damanskienės, galėtų būti kelionės į mišką su dovanomis paukšteliams ir žvėreliams. Vieniems galima ant medelių šakų pakabinti lašinių, kitiems – morkų ar specialių paukščiams lesti skirtų rutulių. Šių rutulių aktorė su vaikais pakabina daugiabučio kieme. Vėliau tai tampa paskata stebėti prie lesalo atskrendančius paukščius.

Anksčiau šioje šeimoje tėvai su vaikais meistraudavo lesyklėles – tai irgi buvo neblogas žiemos užsiėmimas. „Tie, kurie įsirengia lesyklėles, turi žinoti, kad vaikams gali labai greitai atsibosti berti lesalą. Lesyklėlė – svarbus įpareigojimas. Greitai ji nustoja būti pramoga ir virsta pamokomis, mokantis pareigos jausmo. Jei tėvams nepavyks motyvuoti vaikų pasirūpinti paukšteliais, šią pareigą turės atlikti patys tėvai“, – pastebi „Mažųjų ekspertų mokyklos“ ambasadorė. 

Mūsų draugai ir partneriai